Каталог товарів

ReX - інтелектуальний ретранслятор сигналу хаба, який відкриває для Ajax захист великих об’єктів

Категорії

У 2018 році в компанії Ajax Systems вирішили розширити сферу застосування системи безпеки Ajax захистом великих і складних об’єктів. За допомогою оновлень OS Malevich додали групи охорони, гнучке керування правами користувачів й персональні паролі клавіатур — важливу функціональність для корпоративного сегмента та великих домоволодінь. Згодом випустили просунутий Hub Plus із 4 каналами зв’язку й підтримкою 150 пристроїв і 99 користувачів, готовий убезпечити найскладніші об’єкти.

ReX — інтелектуальний ретранслятор сигналу хаба. ReX збільшить максимальну дальність під’єднання удвічі, з ним Ajax забезпечує безпеку багатоповерхового офісу, окремо розташованих будівель чи промислового виробництва.

ReX

Два покоління, один реліз

ReX — справжній довгобуд Ajax Systems, розроблення пристрою почалося ще 2016 року. Система безпеки Ajax не мала критичної потреби в ретрансляторі сигналу, адже радіопротокол Jeweller забезпечував двосторонній зв’язок хаба з датчиками на відстані до 2000 метрів — цього цілком вистачало для захисту невеликих приватних і комерційних об’єктів. Але в компанії прагнули більшого.

Rex

3 місяці в компанії розробляли перші прототипи пристрою, який передає сигнали хаба датчикам і навпаки, — тоді ReX не мав жодних допоміжних функцій, окрім збільшення дальності зв’язку. Ретранслятор виконував поставлене завдання, але з одним суттєвим нюансом: не працював зворотний зв’язок брелоків SpaceControl.

В компанії розробляли Jeweller як оптимальну технологію зв’язку системи безпеки: надійну, захищену й ефективну. Пристрої зв’язуються з хабом тільки в призначений їм короткий проміжок часу, а між сеансами не витрачають енергії на зв’язок — це принцип TDMA. Jeweller дав датчикам змогу працювати 5–7 років від комплектних батарей, усунув вірогідність підміни пристрою. Він передає тривоги менш ніж за 0,15 секунди (йому виокремлено пріоритетні часові слоти). Однак логіка протоколу зв’язку не передбачає появи між хабом і пристроєм посередника, який провокує незначне збільшення часу передавання сигналів.

Під’єднуючись через ReX, SpaceControl не могли сповістити користувача про успішне зняття системи з-під охорони та встановлення під неї, увімкнення нічного режиму й увімкнення тривоги натисканням тривожної кнопки. І, що критичніше, — попередити про проблему. Збільшити час перебування «в ефірі» не могли — довелося б пожертвувати автономністю й відмовитися від сумісності вже випущених брелоків із ретранслятором. Стало очевидно, що для правильної реалізації ReX знадобиться суттєва перебудова системи. І в компанії вирішили заморозити проект, спрямувавши ресурс на пріоритетніші пристрої: охоронні й пожежні датчики, сирену, силове реле.

До 2018 року систему Ajax продавали вже в 67 країнах світу. Специфіка нових ринків визначила вектор розвитку продукту — система безпеки мала гарантувати вуличну безпеку й захист великих, комплексних об’єктів: особняків, офісних центрів, виробництв. Тепер справді був потрібен ретранслятор.

Знадобився ще рік, щоб ReX став 23-м пристроєм модельного ряду Ajax. Примітивний транспортувальник радіосигналів став другим за важливістю пристроєм системи безпеки під керуванням OS Malevich — розробленою Ajax Systems інтелектуальною операційною системою.

ReX

ReX сумісний з усіма пристроями Ajax. Він регулярно синхронізується з хабом і сам забезпечує миттєвий зворотний зв’язок під’єднаним пристроям. Побудований на апаратній платформі Hub, він має значний запас продуктивності для розвитку можливостей. Керує довіреними йому пристроями й діє незалежно — у випадку, якщо зв’язок із хабом втрачено. Із ReX система безпеки стає ще стійкішою до загроз.

Розумний, як хаб

Якщо не заглиблюватися в технічні тонкощі, завдяки ReX покриття радіомережі системи може бути збільшено до 16 км². Ретранслятор встановлюється на відстані до 1800 м від хаба, забезпечуючи стійкий двосторонній зв’язок приписаних до його мережі датчиків, сирен, пристроїв керування живленням електроприладів, клавіатур і брелоків.

Він передає тривоги менш ніж за 0,3 секунди, не погіршує автономності приладів і не накладає обмежень на конфігурацію системи. Працює зі стандартним Hub і просунутим Hub Plus.

За дизайном і апаратною частиною ReX дуже близький до Hub, хіба що без модулів Ethernet і GSM — вони не потрібні ретранслятору, який працює всередині мережі Ajax. У штатному режимі пристрій живиться від електромережі об’єкта, а в разі вимкнення струму переходить на вбудований резервний акумулятор. ReX має приголомшливу автономність — до 35 годин.

ReX

ReX працює під керуванням операційної системи реального часу OS Malevich. Системи цього типу використовують у балістичних ракетах, ліфтах та автомобільних гальмах, оскільки вони надзвичайно стійкі до збоїв. OS Malevich поєднує функціональність і захищеність: протидіє глушінню радіочастот, стійка до вірусів, автентифікує пристрої.

Для комунікації з хабом ReX використовує новий радіопротокол Cargo. Він працює поверх технології зв’язку Jeweller, забезпечуючи пакетне передання стиснутої та зашифрованої інформації про стан системи безпеки на частотах 868,0–868,6 МГц. Знаючи завдяки Cargo все, що знає хаб, ретранслятор, не чекаючи на відповідь централі, вирішує встановлювати довірені йому пристрої під охорону й знімати з-під неї, вмикати й вимикати реле за сценарієм, активувати сирени в разі тривог. В екстрених ситуаціях він керує автономною підсистемою в складі Ajax.

Якщо з якоїсь причини ReX втрачає зв’язок із хабом, він бере на себе роль централі: у разі тривоги активує сирени.

Ще одна заслуга Cargo — можливість передавати файли прошивок радіомережею Jeweller. ReX — перший пристрій Ajax, який оновлює програмне забезпечення через повітря без прямого з’єднання з інтернетом. Як і хаби, ретранслятор регулярно отримуватиме нові версії OS Malevich, що оптимізують роботу й розширюють перелік можливостей пристрою.

Технічні характеристики

Сумісність: Усі пристрої Ajax, за винятком бриджів uartBridge і ocBridge Plus
Кількість пристроїв, що під’єднуються до ретранслятора: До 99 в разі роботи з Hub / до 149 в разі роботи з Hub Plus
Дальність радіосигналу: До 1800 м (за відсутності перешкод)
Живлення: 110–240 В змінного струму
Резервний акумулятор: До 35 год автономної роботи
Діапазон робочих температур: Від −10°C до +40°C
Робоча вологість: До 75%
Сумісність: Hub і Hub Plus на OS Malevich 2.7.1 і вище

Джерело: https://ajax.systems/ua/blog/rex-story/
( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій Україні
Доставка по всій Україні